• Novinky

      • Prihlasovanie na MS TEAMS pre žiakov II. stupňa

      • Vážení rodičia, milí žiaci,

       vzhľadom na to, že od 06.12.2021 sa vyučovanie na II. stupni ZŠ bude realizovať dištančnou formou aj prostredníctvom MS TEAMS, Vám posielame základné informácie k prihlasovaniu na MS Teams.

       Na prihlasovanie do účtu MS TEAMS použite tento link: https://www.office.com

       Prihlasovacie meno žiaka je vo formáte: meno.priezvisko@zskarlova61.sk

       Pokiaľ ste zabudli svoje prihlasovacie heslo napíšte na: heslo@zskarlova61.sk

       Aplikáciu MS TEAMS si môžete stiahnuť do PC, notebooku, tabletu alebo mobilu. Nie je to však podmienka. Túto aplikáciu viete používať aj priamo cez webovú stránku bez inštalácie do vyššie uvedených zariadení.

      • Adventný kalendár ZŠ Karloveská 61

      • Vážení rodičia, milí žiaci,

       od zajtra spúšťame ADVENTNÝ KALENDÁR ZŠ Karloveská 61, v ktorom môžete nájsť množstvo zaujímavých aktivít a úloh, ktoré Vám môžu spoločne spríjemniť toto náročnejšie obdobie.

       Spoločne si prajeme pokojné adventné obdobie, aby sme si stále opatrovali hodnoty, ktoré nám pomáhajú zvládať situácie, ktoré nám nečakane prichádzajú do života.

       Veríme, že budete mať chuť sem-tam sa spoločne podeliť o svoje zážitky počas adventného obdobia. Pokiaľ tak budete chcieť urobiť, môžete svoje fotografie posielať na email sociálnej pedagogičke Mgr. Simone Braciníkovej - simona.bracinikova@zskarlova61.sk

       Verzia pre tlač: Adventný kalendár

      • "Podeľ sa s tým, čoho máš veľa"

      • Vážení učitelia, rodičia, milí žiaci,

       aj v tomto školskom roku sme sa rozhodli zorganizovať zbierku s názvom "Podeľ sa s tým, čoho máš veľa". Ide o zbierku, ktorej celý výťažok je venovaný deťom v Centre pre deti a rodiny Bratislava – Učiteľská, Podunajské Biskupice.

       Čím môžete prispieť? Rôznymi sladkosti (čokoládové tyčinky, čokoláda, sušienky, keksíky, cukríky, ...) , slanosťami (praclíky, oriešky, tyčinky, popcorn a iné pochutiny) a taktiež novými, nepoužívanými školskými pomôckami ako sú zošity, zápisníky, farbičky, lepidlá, perá a iné.

       Svoje príspevky budete môcť odovzdať v dňoch 6.12 - 7.12.2021 pred vyučovaním členom Žiackej školskej rady pri hlavnom vchode školy.

       Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodnú prispieť čo i len jednou drobnosťou.

      • 1.štvrťrok školského roka 2021/2022, poďakovanie

      • Vážení rodičia, kolegyne, kolegovia,
       aj v najbližších dňoch sa budeme musieť prispôsobiť núdzovému stavu a protiepidemiologickým opatreniam. Uvedomila som si, že žiaci a rodičia našich prvákov, druhákov i tretiakov ešte nezažili školský rok bez týchto opatrení. No deti s vývojom nepočkajú a my všetci robíme všetko, čo je v našich silách. Vy doma a my v školskom prostredí.
       Dovoľte mi, aby som sa Vám všetkým srdečne POĎAKOVALA za 1.štvrťrok školského roka 2021/2022, ktorý pedagogická rada hodnotila v stredu na jej zasadnutí. Z výsledkami budete, milí rodičia oboznámení na online triednych aktívoch a konzultáciách. Nie menšie ĎAKUJEM patrí aj mojim kolegom, kolegyniam, ktoré učia prezenčne, dištančne i kombinovane. To, že vírus COVID_19 a iné choroby zasiahli v plnej miere aj nás, nasvedčuje množstvo suplovaných hodín. No, určite aj vy rodičia dokážete pochopiť súčasnú nie ľahkú situáciu.
       Napriek ťažkým časom, a možno práve preto, sme vytvorili niečo nové, pekné a funkčné pre Vaše deti z financií Rodičovského združenia. Ako sme integrovali do odbornej učebne chémie 17 nových notebookov s kvalitným wifi pripojením, môžete vidieť nižšie na fotografii. K 13 odborným učebniam pribudla ďalšia :) Ostatné 3 roky sme nemohli pre Vás a verejnosť pripraviť Deň otvorených dverí, tak ako každoročne predtým. Na triednych aktívoch Vás oboznámia Vaši zástupcovia a predsedovia tried ako za Vás hlasovali k poplatkom RZ. Hospodárka RZ ich informovala s plánovaným rozpočtom i čerpaním finančných prostriedkov. Len s Vašou pomocou, milí rodičia, sme schopní udržať kvalitné základné piliere školy, a to Partnerstvo-Tradície-Nové trendy.
       V závere ešte niekoľko organizačných informácií:

       - školské zariadenia - školský klub detí a školská jedáleň zostávajú v prevádzke, no v upravenom režime, rodičia 1. stupňa dostali informáciu už v piatok, 26.11. 2021, stravovanie zabezpečíme na základe odporúčaní MŠ a RÚVZ
       - Vianočné prázdniny sa v školskom roku 2021/2022 uskutočnia vo všetkých školách v termíne od 20. decembra 2021 do 7. januára 2022
       - V tomto školskom roku boli stanovené podmienky, ktoré rodičia dostali hneď na začiatku prihlásenia sa do Krúžkov v škole - sú uverejnené aj na webe www.kruzkyvskole.sk/
       - Vzhľadom na aktuálne platné protipandemické opatrenia, vyhlásený núdzový stav a s tým spojené obmedzenie mobility, zavádza MHD zmenu režimu prevádzky na prázdninový režim, a to už od pondelka 29.11.2021
       - nezabudnite, prosím na zadávanie informácií v Edupage o použití samotestov, bližšie informácie ste dostali dnes od ZRŠ M. Lošonskej
       - o ďalšom prideľovaní samotestov Vás budem včas informovať, momentálne sme vydali všetky testy, ktoré sme od štátu dostali, to je každý rodič, ktorý prejavil záujem, priebežne dostal 20 ks samotestov na jedno dieťa.
       Milí rodičia, kolegyne, kolegovia,
       dnešným dňom sa začína predvianočný čas, čas stíšenia sa a očakávania. Ak nájdeme ten náš vnútorný pokoj môžeme ho ponúkať aj nášmu okoliu. Obrovský mediálny i spoločenský tlak, rôzne neoverené informácie, polopravdy i nepravdy nám v poslednom období robia starosti. Stále s väčšou námahou hľadáme pokoj a rovnováhu.
       Viem, že spoločne sa nám podarí v zdraví naplniť čas adventný i vianočný vierou, nádejou i láskou.

       Opatrujte sa, s úctou, Eva Horníková, riaditeľka školy.

      • Vianočná zbierka pre deti z Centra pre deti a rodiny

      • Vážení rodičia, milí žiaci,

       tento rok naša škola v spolupráci s fitness centrom EfectFit Borská organizuje zbierku vianočných darčekov pre deti z Centra pre deti a rodiny (detského domova).

       V dátume od 29.11.2021-3.12.2021 môžete darovať deťom darčeky uvedené na plagáte.

       Keďže ide o darčeky, ktoré si deti rozbalia pod vianočným stromčekom, prosíme Vás, aby boli darované veci nové a nepoužívané.

       Veľmi pekne Vám ďakujeme ak sa zapojíte a spoločne sa nám vďaka tomu podarí vyčariť deťom úsmev na tvári.

       V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na mail: simona.bracinikova@zskarlova61.sk

      • Triedne aktívy a konzultácie

      • Vážení rodičia,

       od 25.11.2021 do 02.12.2021 budú prebiehať ONLINE triedne aktívy s triednymi učiteľmi a konzultácie s netriednymi vyučujúcimi jednotlivých predmetov. Triedny učiteľ Vám vopred oznámi prostredníctvom Edupage termín triedneho aktívu. Netriedny vyučujúci zverejní cez Edupage termíny online konzultácie, na ktoré sa môžete prostredníctvom Edupage prihlásiť.

      • Vyučovanie vonku

      • Žiaci 3. ročníka sa presvedčili, že aj november je skvelý mesiac na športovanie a učenie sa vonku. Slnečný jeseňou maľovaný deň im ponúkol možnosť pozorovať poludňajší tieň, pracovať s buzolou, zahrať sa aj zašportovať.

      • iBobor

      • Minulý týždeň sa až 103 našich žiakov a žiačok zapojilo do informatickej súťaže iBobor, v ktorej si zmerali sily s rovesníkmi z celého Slovenska.

        

       Úspešní riešitelia v jednotlivých kategóriách:

        

       Kategória Drobec (2. - 3. ročník)

       Lukáš Báňas, Stanislav Glaus, Patrik Hlina - 2.A

       Amélia Polanská - 2.C

       Samuel Kratka - 2.D

       Allan Simon - 3.A

        

       Kategória Bobrík (4. - 5. ročník)

       Pavol Brutenič, Paulína Rovanová, Ondrej Michálek, Xénia Rzounková, Patrik Krivý – 4.A

       Adela Hajašová, Samuel Filip Košík, Natalie Alexíková, Natália Majlathová – 4.B

       Vincent Kratka, Hana Barlová – 4.C

       Nina Barčiaková, Stella Hanusová, Natália Šuplatová – 5.A

       Andrej Hanko, Lea Matejová, Lucia Kopecká, Martin Kulík, Matej Marton, Leila Kjahiliová, Natália Bihári – 5.B

        

       Kategória Benjamín (6. - 7. ročník)

       Sabina Gálisová, Marko Daško – 6.A

       Valéria Barčiaková – 6.B

       Matej Anda, Filip Reinberger – 7.A

        

       Kategória Kadet (8. - 9. ročník)

       Daniel Zaťko, Tomáš Gašparík – 8.A

       Filip Jakub Minárik, Anna Slaninová – 8.B

       Dávid Zliechovec – 9.A

       Jakub Sekeľ – 9.B

        

       Žiakom a žiačkám gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

        

       Mgr. Patrik Macala

      • 3.A - outdoorové vyučovanie výtvarnej výchovy

      • Slnečný pondelok 15.11.2021 sa trieda 3.A vybrala počas výtvarnej výchovy tvoriť, šuchotať a vyblázniť sa von medzi listy. Vo dvojiciach i individuálne vznikli jedinečné originály - vznešené pávy a šibalské sovičky. Keď sa na ne na chvíľu zahľadíte, možno objavíte aj podobu s ich autormi ... :)

      • Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

      • Dňa 12. 11. 2021 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v kategórii C.

       Srdečne blahoželáme Dávidovi Zliechovcovi z 9.A, ktorý úspešne reprezentoval našu školu a získal v tejto kategórii 1. miesto.

       Prajeme veľa šťastia v krajskom  kole!