• Novinky

      • Vianočné ĎAKUJEM

      • Ďakujem Vám, milí rodičia za trpezlivosť a slušnú otvorenú komunikáciu.

       Ďakujem Vám, vynaliezaví, zvedaví, hraví žiaci za ochotu načúvať nám dospelákom.

       Ďakujem Vám, moji statoční zamestnanci školy za nemožné možnosti,

       ktoré sme spolu hľadali pri všetkých tých zmenách.

       ĎAKUJEM Vám, súputnici moji, Maťka, Gabika, Simonka a Adamko,

       ktorí mi zasvietite, keď som v tme...

        

       Nadišiel krásny vianočný čas,

       chcela by som Vám k nemu zaželať:

       Nech peniaze Vám dajú slobodu,

       láska domácu pohodu,

       zdravie radosť zo života

       a šťastie nech sa pri Vás denne motá.

        

       Zo srdca Vás všetkých pozdravujem, prajem pokojné a radostné chvíle vianočné. 

       Vychutnajte si blízkosť milovaných a v zdraví DOVIDENIA v novom roku 2022.

       Verím, že v januári...

        

       S úctou Eva Horníková, riaditeľka školy

      • TURISTICKÝ KRÚŽOK od septembra do Vianoc...

      • V tomto školskom roku je turistický krúžok opäť v akcii. Na začiatku roka sme sa rozhodli, že budeme mať aj vlastný názov, a tak sme si zorganizovali zbierku návrhov a potom i tajné hlasovanie. Hlasovanie vyhral nápad od Reného Fryštackého  - TOURBANDA J. Tento názov nás krásne vystihuje ( banda akčných detí, ktoré majú radi turistiku a prírodu), ... ešte možno budete o ňom počuť;-).

       TOURBANDA sa stretáva každý štvrtok a väčšinou podnikáme zaujímavé výlety do blízkeho i vzdialeného okolia. Krásne jesenné počasie sme využili na turistiku na farmu nad Devínom, potom sme spolu s deťmi i niektorými zanietenými rodičmi  zvládli doteraz najdlhšiu turistiku, a to na vyhliadkovú vežu na Devínskej Kobyle a ešte sme „dali“ zopár kratších výletov na Sitinu (les v Líščom údolí), kde sme si prešli náučný chodník. Párkrát nám počasie neprialo, a tak sme si išli pozrieť veľmi peknú výstavu o slovenskej prírode do Prírodovedného múzea alebo sme si spravili turistickú „teóriu“. A tak už poznáme viacero druhov turistického značenia a vytvorili sme si aj vlastné pravidlá, aby nám to v TOURBANDE dobre fungovalo;-).

       V novembri sme si urobili obľúbenú opekačku na dlhodielskej lúke a hneď na to prišla biela pani zima. A tak sme zažili aj guľovačku, stavanie snehuliaka i robenie snežného bunkraJ. No a keďže s blížiacimi sa Vianocami sme aj my chceli prispieť dobrým skutkom a niekoho obdarovať, tak sme zozbierali peniažky a kúpili darčekovú kartu do potravín pre.... jednu milú staršiu dámu, pani Oldřišku, ktorej sme to na poslednom turistickom boli odovzdať a aj zavinšovať a zaspievať koledy. Stretnutie s ňou bolo veľmi milé i vtipné (to keď 85 ročná pani vytiahne iPhone a chce si nás odfotiť a ukázať nám fotky J) a myslím, že obe strany – ona i my – sme mali hrejivý pocit pri srdci...

       KRÁSNE VIANOCE  všetkým a milí moji turisti .... v januári pokračujeme;-)

       Mgr. Jarka Hajašová

       P.S. Fotky sú malá ochutnávka toho, kde všade sme boli...

      • 4.C - hodina vlastivedy

      • Využili sme hodiny vlastivedy a spoločne vytvorili krásny projekt na tému: Príroda Slovenska. Tentoraz sa zapojil naozaj každý a spoločnými silami vzniklo toto dielo. Z vyučovania sme odchádzali trošku farební, ale stálo to za to! :)

      • Vianočná pošta pre seniorov v ŠKD

      • Už 5 rokov spája Vianočná pošta dobrovoľníkov z celého sveta, aby mohli napísať na Vianoce pozdrav neznámym starkým do domova. Tento rok sa k nim pridali aj deti z 1.B a 1.C triedy, ktoré so svojimi vychovávateľkami Katkou a Mariannkou vlastnoručne vyrobili a poslali pohľadnice do domovov seniorov v Partizánskej Ľupči a Krupine. Seniori sú zvyknutí dostávať na Vianoce rukou písané listy či pohľadnice. Je to pre nich ozajstný dar – rukou písané prianie, symbol toho, že na nich niekto myslí.

       Šikovní prváci svedomito tvorili a hoci „našich“ seniorov osobne nepoznáme, teší nás myšlienka, že aj vďaka nám budú mať krajšie Vianoce.

      • Listy pre lekárov, zdravotné sestry a celý zdravotnícky personál

      • Naši žiaci napísali nádherné listy pre lekárov, zdravotné sestry a celý zdravotnícky personál v tejto náročnej situácii. Aspoň takýmto spôsobom by sme im chceli za ich prácu prejaviť VĎAKU a OBDIV. Vyzdvihnúť ich profesionálny a ľudský prístup v týchto časoch.

       Z celého srdca vám všetkým ĎAKUJEME.

      • Mikuláš v škole

      • Dňa 06.12.2021 prišiel našich mladších žiakov pozdraviť sv. Mikuláš. So svojimi pomocníkmi vstúpil do každej triedy, ktorú spoločne naplnili radosťou a úsmevmi na tvári. Aby sme boli zdraví, priniesol nám šťavnaté mandarínky, na ktorých si pochutnali nielen žiaci, ale aj učitelia.

       Veríme, že budúci rok na nás opäť nezabudne!

      • Okresné kolo Olympiády zo SJL

      • Blahoželáme Dávidovi Zliechovcovi, žiakovi 9.A triedy,

       k 1. miestu v okresnom kole Olympiády zo SJL. Za prípravu ďakujeme pani učiteľke Mgr. Zuzane Bublovej.

       Dávid, držíme v krajskom kole.

      • Podeľ sa s tým, čoho máš veľa

      • Milí kamaráti,

       ĎAKUJEME za to, že ste sa podelili s tým, čoho ste mali veľa. Sladkosti i iné dary, no najmä ochotu pomáhať, nám dnes priniesli Riško Vydarený a Martin Kulík z Vašej Žiackej školskej rady.

       Prajeme Vám zdravie a pekné Vianoce. Pozdravuje Vás 33 kamošov a kamošiek z Centra pre deti a rodiny v Podunajských Biskupiciach

      • Žiak - ako si nastavím možnosť resetovania hesla na MS Teams?

      • 1. KROK:

       Po prihlasení do svojho konta na MS Teams zvolíte možnosť NASTAVENIA. V časti KONTÁ zvolíte možnosť SPRAVOVAŤ.

       2. KROK:

       V prehliadači sa Vám otvorí PRIHLÁSENIE DO KONTA na microsoftonline.com, kde zadáte svoje prihlasovacie údaje.

       3. KROK:

       Pôjdete na možnosť INFORMÁCIE O ZABEZPEČENÍ - INFORMÁCIE O AKTUALIZÁCII. Vyberiete možnosť Pridať metódu, pričom zvolíte možnosť TELEFÓN.

       4. KROK:

       Vyberiete krajinu (Slovensko + 421) a zadáte svoje mobilné číslo. Na mobil Vám príde 6-miestny overovací kód, ktorý zadáte a tým pádom bude Vaše mobilné číslo zaregistrované.

       Do budúcna budete, tak môcť resetovať svoje heslo do účtu MS Teams pomocou mobilného čísla.

      • Žiak - ako sa prihlásim prvýkrát na MS Teams?

      • 1. KROK: Stiahnutie aplikácie: Aplikáciu si stihnete z webovej stránky: microsoft.com

       (Kliknite na ikonku “Stiahnuť pre počítač” a následne Stiahnuť Teams”)

       Po stiahnutí je potrebné na súbor kliknúť, aby sa nainštaloval do počítača. Inštalácia je plne automatická, nemalo by to od Vás žiadať žiadne potvrdenie, či nastavenie. Po úspešnom nainštalovaní sa Vám na ploche zobrazí ikonka Microsoft Teams.

       KROK 2: (Prvé prihlásenie)

       Každý žiak školy získal prihlasovacie údaje do systému Office 365. Prihlasovacie údaje sú v tvare:

       meno.priezvisko@zskarlova61.sk (Heslo je jednorazové. Po prvom úspešnom prihlásení Vás systém vyzve na zmenu hesla.)

       S týmito údajmi sa prihláste do aplikácie Microsoft Teams.

       Po úspešnom prihlásení Vás systém vyzve na zmenu hesla: (V prvom riadku zadajte povodne heslo, ktoré Vám poskytla škola, do druhého a tretieho riadku zadajte Vaše vlastné heslo, ktoré si budete pamätať).

       Pokiaľ ste zabudli svoje prihlasovacie heslo napíšte na: heslo@zskarlova61.sk

      • Žiak - ako sa pripojím na online hodinu?

      • Keď učiteľ spustí online hodinu priamo z EduPage, v aplikácii sa objaví zelený pásik "Práve prebieha online hodina". Kliknutím naň sa zobrazí tlačidlo Pripojiť, ktorým sa pripojíte k online hodine. Tlačidlo Pripojiť je modré, ak hodina ešte neprebieha a odrátava sa na ňom čas do začiatku hodiny. Keď hodina beží, tlačidlo je zelené.

       NÁVOD - Žiak - ako sa pripojím na online hodinu?

       Na webe sa tiež na hlavnej obrazovke objaví zelený pásik, ak učiteľ spustil online hodinu. Kliknutím naň sa žiak k hodine pripojí.

       Šedý pásik je len informácia o najbližšej online hodine, ktorá bude spustená z EduPage.

       Ak v rozvrhu vidíte pri hodine zelenú ikonu videa, znamená to online hodinu, na ktorú sa môžete pripojiť priamo z EduPage.

       Pozn: Nie všetci učitelia spúšťaju online hodiny cez EduPage, tj. nie ku každej sa viete takto pripojiť. Sledujte pokyny každého učiteľa.