• Šťastné a veselé Vianoce praje ZŠ Karloveská 61

•  Prichádza sviatočný čas, na ktorý sa dlho teší každý z nás.

Vôňa koláčov vôkol sa rozlieha, Vianočnej nálade každý z nás podlieha.

Zabudnime na smútok, zanechajme zvady, buďme k sebe milí, dobrí a majme sa radi.

Prišiel čas Vianočný, zvonček tíško cinká, každému sa splní túžba, aspoň malilinká.

Šťastné a veselé želajme si spolu, a potom spoločne k Štedrovečernému stolu.

Vedenie ZŠ Karloveská 61

• Organizácia posledného vyučovacieho dňa pred vianočnými prázdninami

dňa 22.12.2023 sa upravuje organizácia posledného vyučovacieho dňa pred vianočnými prázdninami nasledovne:

I. stupeň - 4. vyučovacie hodiny (2 vyučovacie hodiny podľa rozvrhu + 2 triednické hodiny)

II. stupeň  - 5. vyučovacích hodín (3 vyučovacie hodiny podľa rozvrhu + 2 triednické hodiny)

Z dôvodu zvýšenej chorobnosti žiakov a pedagogických zamestnancov bude prevádzka školského klubu detí do 16,00 h.

Prajeme príjemné vianočné sviatky.

Vedenie školy, ZŠ Karloveská 61

• Veselé Vianoce! - výchovný koncert

• Dňa 5. decembra 2023 sa žiaci 5. - 8. ročníka v jedálni školy predmikulášsky a už aj predvianočne naladili na hudobno-vzdelávacom zábavnom programe VESELÉ VIANOCE. Účinkujúci žiakom priblížili pravú podstatu najkrajšieho sviatku v roku. Zábavnou a pútavou formou sa dozvedeli o histórii Vianoc, o vianočných  tradíciách, o  rozmanitosti osláv v rôznych krajinách sveta a o dôležitosti priateľských, rodinných a medziľudských vzťahov.

• Vianočná pošta 2023

• Deti z 1.B, 1.C a 2.C sa tento rok zapojili do krásnej akcie s názvom Vianočná pošta pre seniorov. Spolu vyrobili krásne vianočné pozdravy pre neznámych  starkých. Napísali im pekné priania, aby im spríjemnili vianočný čas.

• Pečenie medovníkov

• Dňa 29.11. sa žiaci zo 7.oddelenia rozhodli navodiť trochu predvianočnej atmosféry a napiecť trochu medovníkov. Stretli sme sa v kuchynke našej školy. Tí odvážnejší si mohli vyskúšať miesenie, valkanie, ale aj vykrajovanie a potieranie medovníkov.
              Medovníky sa nám podarili a po upečení sme si ich stihli aj vyzdobiť a zjesť. Počas pečenia nám hrali krásne vianočné koledy.

• Mikuláš v ŠKD

• V stredu 6.12.2023  sme v našom klube spolu privítali Mikuláša. Neprišiel sám ale  mal pomocníkov: anjela a čertíkov. Deti zo všetkých oddelení si pre neho pripravili krátku pesničku, či básničku, aby sa mu pekne odvďačili za krásne darčeky a sladkosti, ktoré nám doniesol. Čakanie si niektorí skrátili zdobením medovníčkov, iní si užili krásne chvíle v snehu, ktorý nám napadol v tento magický deň.

• Divadelné predstavenie "Maťko a blázni"

• V stredu 13. 12.2023 sme sa všetci z nášho školského klubu detí vybrali do Kamel klubu na divadelné prestavenie Maťko a blázni, ktoré nám prišlo zahrať Potulné dividlo J+T. Predstavenie bolo o tom, že človek má hlavu a v hlave rozum, ktorý treba používať. Je to síce náročné, ale nebolí to  :) Predstavenie bolo veľmi veselé, miestami vtipné a všetky deti  sa veľmi dobre pobavili.

• Zbierka ,,Podeľ sa s tým, čoho máš veľa"

• Tak ako každý školský rok aj teraz, 07.12.2023 sa bude na našej škole konať zbierka ,,Podeľ sa s tým, čoho máš veľa".

Členov školského parlamentu nájdete budúci štvrtok 07.12.2023 pri hlavnom vchode školy.

Do zbierky môžete prispieť:

- sladkým (čokoláda, keksíky, cukríky,...),

- slaným (tyčinky, oriešky, krekry,...),

- balenými čajmi,

- školskými pomôckami (zošity, pastelky, perá,...).

Do zbierky NEPATRÍ: ovocie, hračky, oblečenie, knihy.

Táto zbierka je určená pre deti z Centra pre deti a rodiny Bratislava- Učiteľská.

Vopred ĎAKUJEME za všetky dary.