• Prečo si vybrať našu školu?

• MÁME TAKMER 50-ROČNÚ HISTÓRIU,  BOHATÚ NA VÝBORNÉ VÝSLEDKY!

DARÍ SA NÁM A JE U NÁS DOBRE, PRETOŽE:

• vnímame učenie ako spoznávanie sveta, v ktorom všetci žijeme a budeme žiť.
            • vedieme deti k poznaniu svojej ceny, k pozitívnemu využívaniu svojich vlastností, k spravodlivému konaniu.
            • posilňujeme nevirtuálne vzťahy medzi všetkými členmi našej školy vrátane rodičov a známych.
            • nebojíme sa poukázania na chyby; sú dôležité, lebo nás upozorňujú, že máme pracovať inak.
            • nadobudnuté zručnosti a skúsenosti využívame nielen my ale aj naši žiaci pre osobnú radosť i pre radosť celej spoločnosti.

ČO INÉ ROBIA NAŠI ŽIACI OKREM UČENIA SA?

• Žiaci môžu byť členmi Školského detského parlamentu a prispievať tak svojimi cennými nápadmi k skvalitňovaniu a spríjemňovaniu výchovno-vyučovacieho procesu.
            • Žiaci môžu realizovať svoju tvorivosť a fantáziu pri výzdobe tried, chodieb i areálu školy, či pri príprave originálnych kultúrnych podujatí.
            • Žiaci môžu pracovať v školskej knižnici a získať tak praktické organizačné zručnosti.
            • Žiaci si môžu vyskúšať svoj talent na rôznych súťažiach, prehliadkach, tvorivých dielňach.
            • Žiaci sa môžu zúčastniť každoročne organizovaného jazykovo-poznávacieho kurzu vo Veľkej Británii, školských výletov, exkurzií, besied, výchovných koncertov, plaveckého a lyžiarskeho kurzu, akcií pre pomoc ľuďom s postihnutím, deťom z detského domova či chudobným.

ČO VÁM EŠTE PONÚKAME?

• Okolie našej školy pripomína oázu zelene a pokoja. Všetci, i malí i veľkí,  sa podieľame na vytváraní príjemného okolia školy obklopenej zeleňou.
            • Dbáme na správny postoj a držanie tela dieťaťa, a preto sú v každej triede nové nastaviteľné lavice a stoličky.
            • V triedach zabezpečujú príjemnú klímu plastové okná prepúšťajúce dostatok denného svetla dôležitého pre podporu pozornosti a sústredenia sa.
            • Našou pýchou sú mnohé moderne vybavené učebne určené pre bohaté odovzdávanie vedomostí a skúseností. Disponujeme 8 interaktívnymi tabuľami.
            • Škola je vybavená modernou štruktúrovanou sieťou. V každej triede sú dva internetové vstupy
            • Súčasťou našej školy je i telocvičňa s novou odpruženou podlahou, posilňovňa, 2 počítačové miestnosti  zážitková miestnosť, ktorá sa práve premieňa na malú divadelnú sálu, knižnica, interaktívna miestnosť, Školský klub detí, školská jedáleň.
            • Zameriavame sa na výučbu anglického jazyka od 1. ročníka, informatickej výchovy od 2. ročníka, informatiky od 5. ročníka a druhého cudzieho jazyka od 6. ročníka.
            • Sme zapojení do kvalitných projektov podporujúcich zdravie detí, ich bezpečnosť a dobré medziľudské vzťahy.