• Školská knižnica

• Nadpis

• Ak chceš stráviť veľkú prestávku v tichu s knihou, potom bude knižnica to pravé miesto pre teba. Školská knižnica sa nachádza na 1. poschodí.

Otváracie hodiny:

Pondelok - veľká prestávka- od 10.50 - 11.10

Streda - veľká prestávka- od 10.50 - 11.10

Piatok - veľká prestávka- od 10.50 - 11.10

Požičiavanie kníh:

• Čitateľský preukaz si kúpiš v knižnici. Jeho cena je 1€, platí na celý školský rok.
            • Požičať si môžeš len jednu knihu, na jej prečítanie máš 3 týždne.
            • Ak si knihu nestihneš prečítať v tomto termíne, prídeš si dobu čítania do knižnice predĺžiť.
            • Keď knihu prečítaš, hneď ju prines, môžeš si požičať ďalšiu.
            • Ak budeš mať akýkoľvek problém, príď sa opýtať, budeme sa snažiť problém spoločne vyriešiť.
            • Knižnicu má na starosť p. učiteľka Marcela Puškárová. Pomáhajú v nej žiačky 8.B - Karolína Gonová, Adela Labárová a Anna Slaninová.

Čo Ti tu ponúkame?

• knihy plné fantázie, vymyslených i skutočných bytostí: rozprávky, povesti, báje, legendy, bájky,

• knihy nabité dobrodružstvom,

• detektívne, sci-fi a fantasy romány,

• romány pre dievčatá,

• poéziu,

• encyklopédie,

• prírodovednú literatúru,

• pre učiteľov tu máme odbornú literatúru, učebnice, metodické príručky, encyklopédie a beletriu.

Pravidlá školskej knižnice

• V knižnici je prísny zákaz behania a naháňania sa. Máme tu aj sklenené vitríny, ktoré môžete neopatrnosťou rozbiť a zraniť sa pri tom.

• Ak v knižnici prebieha vyučovanie, platí prísny zákaz manipulovania s knihami. Na konci hodiny stoličky po sebe zasunieme, stoly vyrovnáme, papiere zahodíme.

• Je samozrejmosťou, že s knihami narábane opatrne, neničíme ich, nechytáme ich špinavými rukami, ani nad nimi nejeme a nepijeme.

• V prípade, že si knihu len čítame a nepožičiavame si ju, vrátime ju späť na to isté miesto, odkiaľ sme ju zobrali.

• Knihy nerozhadzujeme.

• Knižnica je miestom ticha a pokoja. Nevyrušujeme tých, ktorí čítajú.

• Do knižnice nenosíme jedlo ani pitie.

• Rozčítané knihy neukrývame vo vyšších poličkách, radšej si ich vypožičiame.

• Nesedíme na nastohovaných stoličkách, vždy len na jednej, pretože sa takto ničia.

• Čitateľský preukaz si chránime a snažíme sa ho nestratiť.

• Nerešpektovanie týchto pravidiel má za následok vylúčenie žiaka z knižnice.