• Novinky

      • Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

      • Dňa 15. októbra 2021 sa uskutočnilo celoslovenské školské kolo  Olympiády zo SJL v kategórii C - žiaci 8. a 9. ročníka. Školské kolo prebiehalo formou jednotného online testu. Z našej školy sa zapojilo 13 žiakov. Štyria žiaci boli z ôsmeho ročníka a 9 žiakov bolo z 9. ročníka. Žiaci mohli získať za test 25 bodov. Úspešným riešiteľom sa stal žiak vtedy, ak dosiahol minimálne 19 bodov.

                       Našu školu bude v okresnom kole reprezentovať v tejto kategórii Dávid Zliechovec z 9. A triedy,  ktorý sa stal úspešným riešiteľom.

        Srdečne blahoželáme!

                       Ostatným žiakom ďakujeme za záujem a veríme, že sa zapoja a skúsia šťastie opäť v budúcom školskom roku.

       Mgr. Zuzana Bublová

        

      • Týždeň zdravej výživy v ŠKD

      • K mesiacu október neodmysliteľne patrí Týždeň zdravej výživy. Naši žiaci sa tejto téme venujú i na vyučovaní, ale v školskom klube majú ešte viac priestoru podporiť nové informácie aj praktickými činnosťami.

       K takým patrí napríklad obľúbená ochutnávka ovocia a zeleniny, príprava zdravých ovocných olovrantov či „chutné maľovanie“ a iné zábavné tvorenie. Je naším cieľom, aby deti od skorého veku získavali poznatky o tom, čo je pre ich telo dobré a aby neskôr, keď budú starší, robili múdre rozhodnutia a jedli zdravo. Veríme, že práve pozitívne zážitky, ktoré si z tohto týždňa odnesú, im v tom pomôžu.

      • Týždeň zdravej výživy

      • Týždeň od 18.10.2021 do 22.10.2021 sa tradične na našej škole niesol v znamení zdravého životného štýlu. Práve v tomto období pandémie koronavírusu je zdravá výživa a podpora imunity to najdôležitejšie, čo môžeme pre naše zdravie urobiť. Počas celého týždňa sa z tried šírila vôňa ovocia a zeleniny. Na ranných komunitách sme sa rozprávali o vyváženej strave, o tom, čo sú to vitamíny a ako nám ich konzumácia pomáha predchádzať chorobám.

       Súčasťou vyučovacích hodín boli prezentácie a prednášky  na tému zdravá výživa, zdravá desiata a potravinová pyramída . Tú si žiaci dokonca pripravili z reálnych potravín.  Svoju tvorivosť a fantáziu žiaci využili pri aranžovaní ovocných a zeleninivých mís , či pri tvorbe postavičiek a zvierat z ovocia a zeleniny. Spoločné raňajky,  výstava ovocia a zeleniny, ochutnávky ovocia, zeleniny, zdravých nátierok , koláčov a pitie čaju a toho najzdravšieho nápoja – vody, bolo príjemným spestrením vyučovania.Chodby a triedy sme si spoločne vyzdobili projektami o zdravej strave nielen pre zdravé zuby.

        Na I. stupni sa žiaci zapojili do výtvarnej súťaže „Chutné maľovanie.“ Počas týždňa sme sa nestarali len o svoje telo, ale aj dušu. Žiaci tvorili básne, príbehy a rozprávky na tému ovocie a zelenina, vypracovávali pracovné listy s témou zdravia. Čítali si príbehy o zdravom stravovaní, ovocí a zelenine.

       Ďakujeme  všetkým učiteľom a rodičom, ktorí opäť potvrdili svoju zanietenosť pre tému zdravie. Aj tento týždeň ukázal, že to so zdravou výživou na našej škole myslíme vážne.

      • O2 Športová akadémia - hlasovanie

      • Vážení rodičia, milí žiaci,

       naša škola je zapojená do projektu - súťaže - O2 Športová akadémia Mateja Tótha. Chceme vás poprosiť o hlasovanie za našu školu. Hlasovať je možné a dôležité každý deň do 19.12.2021 na https://www.akademia.o2.sk/hlasovanie/8370

       Hlasuje sa tak, že po otvorení tohto linku ťuknete na hlasovať, zadáte svoje t.č. a príde vám spätne kód, ktorý vložíte do okienka.

       Ďakujeme za každý hlas!

      • Staň sa web dizajnérom vlastnej webovej stránky

      • Dňa 21.10.2021 sa v našej škole uskutočnil workshop s názvom „Staň sa web dizajnérom vlastnej webovej stránky". Žiaci si v ňom vyskúšali aké je to byť programátorom a dozvedeli sa veľa nových a zaujímavých informácií.

       Za organizovanie workshopu ďakujeme OZ Krúžky v škole.

       Mgr. Patrik Macala

      • Deň župných škôl

      • Dňa 08.10. 2021 sme sa so žiakmi deviateho ročníka zúčastnili Dňa župných škôl. Žiaci mali možnosť vidieť prezentáciu širokého spektra stredných škôl a informovať sa o možnostiach štúdia.

       V procese výbere strednej školy je informovanosť veľmi dôležitá a preto veríme, že účasť na podujatí bola pre žiakov prínosom.

       Mgr. Simona Braciníková

       Mgr. Alica Šimová

      • Erazmus + mobilita LTTA TURECKO

      • V dňoch 4. až 8. októbra sa štyria žiaci z našej školy Hana Kovárová (8.B), Anna Slaninová (8.B), Dávid Zliechovec (9.A) a Vincent Kokavec (9.B) spolu s pani učiteľkami Zuzanou Veľasovou a Dominikou Dolnickou zúčastnili mobility v tureckej Ankare. Mobility sa zúčastnili aj ďalšie krajiny, a to Grécko, Rumunsko, Portugalsko a Litva. Keďže témou mobility bol šport, žiaci mali za úlohu naučiť študentov z ostatných krajín vybranú športovú hru. Žiaci našej školy sa rozhodli prezentovať pravidlá vybíjanej (Dodgeball). Keďže túto hru zhodou okolností prezentovali aj Litva a Turecko, naši žiaci po predvedení pravidiel vybíjanej neváhali a promptne si ešte pripravili bonusovú aktivitu, tzv. „chvostíkovú naháňačku“ (Tale Tag). Naši žiaci našu školu nereprezentovali len vysokou úrovňou ovládania angličtiny, ale aj pohotovým jednaním, flexibilitou, no predovšetkým slušným, zdvorilým a priateľským správaním. Nie náhodou nás turecký organizačný tím nazval „stále sa usmievajúcimi tvárami“ J.

       Ostatní účastníci prezentovali pre nás známe i menej známe hry. Portugalci predstavili svoju tradičnú hru s dreveným spinnerom (wooden spinning top), ktorý mali žiaci za úlohu roztočiť pomocou tenkého povrazu. Gréci predviedli tzv. „indiánsku paličku“ (Indian stick) a Rumuni tzv. „reťazovú naháňačku“.

       Program mobility bol naozaj veľmi pestrý a nabitý. Okrem športových hier sa žiaci a učitelia vybrali na cyklotúru okolo nádherného jazera Eymir, naučili sa tradičný turecký tanec „Damat halayi“, v národnom parku v Camlidere si po túre vyskúšali streľbu z luku a paintballovej pušky, prešli sa lanovým parkom, vyskúšali si „zipline“ a obrovskú hojdačku. Tancovali tiež okolo ohňa, vyskúšali jedlá z tradičnej tureckej kuchyne a navštívili mešitu Kocatepe. Spoznali aj ďalšie zákutia Ankary, jej historickú časť, navštívili múzeum bábkového divadla, keramiky, prírodné múzeum, múzeum drahokamov a polodrahokamov, vypočuli si tradičnú relaxačnú hudbu „Neyhane“, videli typickú tanečnú šou počas Tureckej noci, zažili let balónom pri východe slnka ponad nádhernú Kapadóciu, navštívili podzemné mesto, ako aj otvorené múzeum s kostolmi vybudovanými vo vnútri skalných útvarov. Návštevu Turecka ukončili spoločnou slávnostnou večerou a odovzdávaním certifikátov o absolvovaní mobility.

       Turecký tím pripravil nezabudnuteľný program, a tak si odtiaľ nesieme veľa pozitívnych dojmov, zážitkov, vedomostí a skúseností, nové priateľstvá a spomienky. Všetkým pani učiteľkám z tureckej školy  Cizmeci Ílkokulu ďakujeme za pohostinnosť, štedrosť, láskavosť, starostlivosť a výbornú organizáciu.

       Už teraz sa tešíme na najbližšiu mobilitu, ktorá sa uskutoční na našej škole v marci 2022 !

       Dávid Zliechovec (9.A.) « Mne osobne sa v Turecku veľmi páčilo. Už len keď sme odchádzali z letiska, tak nás prevážali mini limuzínou a keď sme prišli do hotela, tak to vôbec nevyzeralo ako som si predstavoval. Bolo to dosť luxusné a keď sme prvý krát išli do školy, tak Ankara vyzerala ako moderná svetová metropola. V škole nás uvítali orchestrom, divadlom a tradičnými tureckými tancami. Naučili nás o Tureckej kultúre a ich pamiatkách. Dozvedeli sme sa aj o zaujímavých rekreačných a športových hrách z iných krajín. Dokonca som prvýkrát išiel horkovzdušným balónom a bola to nádhera. Proste všetko to bolo nad moje očakávania, zážitky boli výborné. Samozrejme sme tam neboli sami a porozprávali sme sa s rôznymi deťmi z iných krajín. Úroveň angličtiny detí z iných krajín síce nebola najlepšia, ale bola výborná skúsenosť sa pokúšať dohovárať s ľuďmi v mojom veku, ktorí nemajú angličtinu na najlepšej úrovni. Týmto chcem aj podotknúť, že úroveň angličtiny na našej škole je fakt dobrá, oproti niektorým deťom z iných krajín ktoré sme stretli. Samozrejme sme si vymenili kontakty a minimálne ja si s niektorými ľuďmi píšem ešte stále. »

       Anna Slaninová (8.B): « Ja by som v prvom rade chcela poďakovať, že som sa na tomto projekte mohla zúčastniť. Turecko som si veľmi užila a odnášam si odtiaľ zážitky na celý život. Videli sme nádherné miesta, navštívili zopár múzeí, zašportovali sme si, spoznali sme tureckú kultúru a dokonca aj leteli teplovzdušným balónom. Samozrejme sme si trénovali angličtinu, či už v hoteli s personálom alebo s deťmi z ostatných krajín. Pani učiteľky sa o nás výborne postarali a spolu sme tvorili skvelú partiu. Tento projekt mi toho veľa priniesol a budem naňho spomínať ešte veľmi dlho.  » 

      • Európsky deň jazykov

      • Počas týždňa 27.09.2021 - 01.10.2021 sme si na prvom stupni približovali a oslavovali Európsky deň jazykov rôznymi aktivitami. Spoznávali sme nové krajiny, ich vlajky, hlavné mestá i hymny, učili sme sa pozdravy a frázy v rôznych jazykoch. Vytvárali sme si projektíky i veľký spoločný projekt, pomocou zaujímavých videí a prezentácií sme získali predstavu nielen koľko štátov a jazykov je okolo nás, ale aj aké sú rozmanité tieto jazyky, ľudia, ktorí nimi hovoria a ich kultúra a tradície. Dozvedeli sme sa aj veľa nového o svojich spolužiakoch a ich rodinách, keďže viacerí majú svoje rodné komene a pôvod mimo Slovenska. Navzájom sme sa obohatili vedomosťami z rôznych oblastí nielen európskych krajím - miesta, zvyky, šport, jedlo, známe osobnosti,  ale aj  vlastnými cestovateľskými zážitkami.

       Aktivity nám nepriniesli len nové poznatky a zážitkové učenie, oni nás hlavne ešte viac ľudsky zblížili.

      • OTVÁRAME DOPRAVNÉ IHRISKO

      • Karlova Ves pozýva všetky deti a rodičov na otvorenie nového dopravného ihriska v pondelok 11. októbra 2021 o 15,00 h.

       Bude otvorené non-stop, bezplatne, v areáli Základnej školy na Karloveskej 61. Pre deti je pripravený malý darček.

       Rodičom odporúčame, aby na otvorenie ihriska zobrali deťom aj odrážadlo, prípadne kolobežku. Vstup je voľný.

      • Výlet do botanickej záhrady

      • Dňa 05.10.2021 sa deti zo 4.C a 4.B rozhodli využiť krásny slnečný deň a navštívili botanickú záhradu.

       Deti s pani vychovávateľkou si chvíle v záhrade veľmi užili a zároveň získali nové vedomosti o rastlinnej ríši.

      • Jesenné tvorenie v ŠKD

      • Typické jesenné počasie je tu a hoci deťom občas prekazí popoludňajší pobyt vonku, zároveň ponúka možnosť venovať sa v klube kreatívnym činnostiam. Naši prváci sa inšpirovali jeseňou – v 1.A vznikli veselé žalude, deti z 1.B navrhovali svoje vlastné dáždniky a žiaci 1.C vytvorili farebné vrtuľky. Krásne pastelové chobotnice detí z 3.B a 4.B rozžiarili nástenku a spolu s ostatnými dielami robia našu školu krajším miestom.

      • Ateliér na Hrebienku – XI. oddelenie

      • Výtvarný ateliér už mnohé deti na našej škole poznajú. Tentokrát ho navštívili žiaci zo 4.C a 4.B triedy. Deti vytvárali krásne výrobky, ktoré sú vhodné aj ako darček. Mozaiky sú u detí veľmi obľúbené, pretože každá z nich je originál.

       Deťom sa návšteva ateliéru veľmi páčila a užili si úžasnú tvorivú atmosféru.

      • KLUB pre žiakov II. stupňa

      • Dobrý deň, vážení rodičia, milí žiaci,

       tento rok bude v našej škole fungovať voľnočasový KLUB pre žiakov druhého stupňa! Od piatku je cez Edupage spustené prihlasovanie na prvé stretnutie (správa s anketou).

       Ako prvé bude stretnutie so školskou psychologičkou Mgr. Evou Hlistovou s názvom Mini Art Galéria - pôjde o galériu maliara Vydrnáka a premaľovávanie jeho obrazov. Stretnutie prebehne v škole od 14:15 na približne hodinu a pol. Viac podrobných informácií zašle pani psychologička prihláseným žiakom cez Edupage.

       Prihlasovanie bude spustené do utorka 5.10.2021 /vrátane/.

       Milí rodičia,

       myslite prosím na to, že prihlasovanie je záväzné. V priloženom letáku si môžete pozrieť program stretnutí do konca októbra, prihlasovanie budeme spúšťať každý týždeň na jednotlivé stretnutia.

       V prípade otázok sa neváhajte na mňa obrátiť.

       Milí žiaci, budeme sa na Vás veľmi tešiť! :-)

       S pozdravom Mgr. Simona Braciníková, sociálna pedagogička

      • Voľby členov Žiackej školskej rady

      • V dňoch 26. septembra až 01. októbra 2021 si žiaci 5. - 9.ročníka volili svojich zástupcov do Žiackej školskej rady. Každý žiak 2.stupňa mohol udeliť v tajnom online hlasovaní hlas len jednému z 23 kandidátov. Celkovo sa do hlasovania zapojilo 173 žiakov, t.j. 73,3% z celkového počtu voličov.

       Žiaci, ktorí vo voľbách dosiahli najvyšší počet hlasov:

       1. Gossanyi Peter, 8.A                  28
       2. Durecová Eva Lea, 8.B            21
       3. Bartúnková Bianka, 9.A           20
       4. Vydarený Richard, 6.B             19
       5. Rezníková Kristína, 6.A            15
       6. Kureková Hana, 7.A                  10
       7. Greškovič Cyril, 5.A                  10
       8. Mikulášová Júlia, 6.B                 8
       9. Kulík Martin, 5.B                         7

        Zvoleným kandidátom srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl a energie pri vzájomnej spolupráci.

        

       J. Kuchtová, Žiacka školská rada

      • Slávik Slovenska

      • 04.10. 2021 sa v učebni hudobnej výchovy uskutočnilo školské kolo Slávik Slovenska. Zúčastnilo sa ho 16 detí z 1. stupňa našej školy, ktorí súťažili v speve slovenských ľudových piesní.

       V 1.kategórii sa umiestnili:

       1.miesto: Emma Bíla - 3.B

       2. miesto: Dominika Rybánska - 3.B

       3. miesto: Viktória Kovaľová - 3.A

       V 2.kategórii sa umiestnili:

       1. miesto: Samuel Košík - 4.B

       2. miesto: Paulína Rovanová - 4.A

       Všetkým víťazom, ale aj všetkým, ktorí sa zúčastnili a veselo si zaspievali blahoželáme.

       Martina Sedláková

      • Cezpoľný beh - okresné kolo

      • Naši žiaci sa v piatok 01.10.2021 zúčastnili okresného kola v cezpoľnom behu žiakov základných a stredných škôl, na ktorom sa umiestnili na výbornom 2. mieste.

       Našu školu reprezentovali a výborné výkony podali žiaci: Jakub Horňák (8.A), Maroš Adamec (8.B) a Tomáš Marton (9.B).

       Blahoželáme.